Barış Aygen

cinematographer

Play Video

Oregon, 2023, 103’, Türkçe, Türkiye

Oregon, tek bir gün içinde yaşanan olayları konu ediyor. Hayatlarını Bodrum’da geçiren Gaye ve Hakan, yakın arkadaşlarına bir müzik kaseti teslim etmek için İstanbul’a gider. Ancak İstanbul’a gitmeleriyle kendilerini beklenmedik olayların içinde bulurlar. Başlarına gelen olayların ardından Gaye ve Hakan’ın kaseti arkadaşlarına teslim etmesi pek de kolay olmaz.
Play Video

Bir Tutam Karanfil, 2022, 103’, Türkçe, Arapça, Belçika & Türkiye

Güneydoğu Anadolu’da Musa, ölen eşinin cesedini torunuyla birlikte yurda taşır. Savaşta olan bir ülkeye yaklaştıkça zorluklarla karşılaşırlar, farklı noktalarda polise yakalanırlar.

Tokyo Uluslararası Film Festivali (Dünya Prömiyeri)

En İyi Sinematografi / İstanbul Film Festivali

Play Video

Kumbara / Penny Bank, 2020, 94’, Türkçe, Türkiye & Kanada

Orhan 38 yaşında bir aile babasıdır. Bir yandan ev kazası yüzünden komaya girmiş annesiyle ilgilenirken, bir yandan da kefil olduğu arkadaşı ortadan kaybolduğu için üzerine kalan borcu kapatmakla uğraşır. Bu süreçte ailesiyle de arası açılır ve giderek baba rolünü kaybeder.

Antalya Altın Portakal Film Festivali | Boğaziçi Film Festivali İstanbul Film Festivali Malatya Film Festivali

Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü / Antalya Altın Portakal Film Festivali (2020) | En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Film / Boğaziçi Film Festivali (2020)

Play Video

Aidiyet / Belonging, 2019, 73’, Türkçe, Türkiye & Kanada

2003’ün Aralık ayında, 55 yaşındaki bir kadın İstanbul’da evine giren bir yabancı tarafından öldürüldü. Aidiyet, 15 yıl sonra bu kriminal vakanın mekânlarını takip ederek cinayeti işleyen zanlının verdiği ifade eşliğinde bir gözlem yapıyor ve sonrasında cinayetin çok öncesine uzanıyor.

Adana Film Festivali Boğaziçi Film Festivali Dokufest International Documentary and Short Film Festival Golden Apricot Yerevan International Film Festival | Kayseri Film Festival, Malatya Film Festivali Montreal International Documentary Festival (RIDM) Open City Docs Fest Sakhalin International Film Festival São Paulo International Film Festival Thessaloniki Film Festival Transilvania International Film Festival

En İyi Film, En İyi Senaryo / Boğaziçi Film Festivali Emerging International Filmmaker Award / Open City Docs Fest

 

Play Video

Aden / Eden, 2018, 97’, Türkçe, Türkiye & Almanya

Marba ve Aras, memleketlerinde yaşanan çalkantılardan sonra kendi topraklarını terk etmek zorunda kalırlar. Yeni bir hayata başlayabilmek umuduyla, yürüyerek çölleri geçer, dağları aşarlar. Neredeyse tüm erzaklarının bittiği sırada, bomboş arazinin ortasında bir ev görürler.

Istanbul Film Festivali Warsaw International Film Festival Adana Film Festivali Nuremberg Film Festival “Turkey-Germany”

En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Sanat Yönetimi / Adana Film Festivali | Special Mention / Istanbul Film Festivali | Audience Award / Nuremberg Film Festival “Turkey-Germany”

Play Video

Eksik / Lack, 2015, 105’, Türkçe, Türkiye

Türkiye’de 1980 darbesi sonrası parçalanan bir ailede, 30 yıllık ayrılığın ardından birbirinden ayrı büyümek zorunda kalmış iki kardeşin (Türker ve Devrim) ve bir annenin (Melek) tekrar bir araya gelişleri onları kararlarıyla ve geçmişleriyle yüzleştirir. Kırık ve eksik parçalarla dolu bu hayatta, ailesini kaybetmiş bir annenin, birbirini hiç tanımamış bu iki kardeşin yepyeni bir gelecek kurmaları mümkün olacak mıdır? Ellerinden kayıp giden yaşamın kırıntıları, umutları ve hayal kırıklıkları bir anneyi ne kadar yaşatır? ‘Eksik’te, Türkiye’nin yakın tarihi ve bugünü bir aile trajedisinde hayat buluyor. Politik, insani ve psikolojik travmaların anlattıklarıyla.

İstanbul Film Festivali | Adana Film Festivali | Malatya Uluslararası Film Festivali

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu / Adana Film Festivali | En İyi Senaryo / Malatya Uluslararası Film Festivali